Uudised ja teated

« Tagasi

Rapla maakonna tippauhinna Rapla Redel saab Märt Riisenberg

Rapla Maavalitsuse juures asuv auhindamiskomisjon valis selle aasta Rapla maakonna tippauhinna „Rapla Redel" ja maakonna kuldse vapimärgi laureaadiks legendaarse põllumehe ja põllumajandusettevõtte  Kehtna Mõisa OÜ juhi Märt Riisenbergi.

 

Märt Riisenberg asus pärast põllumajandusliku kõrghariduse omandamist tegutsema Kehtnas ja on siia jäänud tänaseni. Töökoja juhataja kohalt tõusis ta riigimajandi direktoriks. Põllumajandusreformi käigus tekkinud Kehtna Mõisa osaühingus usaldati talle  juhatuse esimehe koht  ja sellel kohal töötab ta tänase päevani. Tema  juhitav osaühing on olnud oma tegevuses väga edukas, on suutnud välja ehitada kaasaegsed tootmishooned ning investeerida põllumajanduse tulevikku. 2014. aastal valiti ta põllumajandussektori tippjuhiks oma juhioskuste, osavõtlikkuse kui ka julguse ja innovaatilisusega silma paistnud põllumajandusettevõtte Kehtna Mõisa OÜ juhina, kes on oluline tööandja  ja  ettevõtte  arendaja.

 

Rapla maakonna hõbedase vapimärgi saavad  pikaajaline  Rapla maakonna ja Nurmijärvi valla koostöö edendaja  Nurmijärvi vallavanem Kimmo Behm,  legendaarne pedagoog  ja Kodila kooli endine direktor Arved Allemann ning  võimlemistreener ja rühmade juhendaja Kadi Saks.

 

Rapla  maakonna tippauhind „Rapla Redel" on kunstnik Saima Randjärve kavandatud skulptuur, mida antakse välja tänavu juba 20. korda. Auhinna juurde kuulub ka rahaline preemia 2500 eurot. Teenetemärgid „Raplamaa kuldne vapimärk" ja „Raplamaa hõbedane vapimärk" asutati 2013. aastal. Kõik autasud  on mõeldud Rapla maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks. Autasusid annab välja Rapla maavanem koos Raplamaa Omavalitsuste Liiduga.

 

Autasud antakse üle 22. veebruaril Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud  vastuvõtul  Kehtna Kutsehariduskeskuses.

 

Info Ene Matetski   484 1102, ene.matetski@rapla.maavalitsus.ee

 

Foto: Andres Haabu