Rapla Redeli laureaadid

16.03.17
Märt Riisenberg (2017. aasta laureaat) teenekas põllumees ja põllumajandusettevõtte juht.

 

 

Piret Minn (2016. aasta laureaat)

Kauaaegne edukas tootmisettevõtte Akzo Nobel Baltics AS (Sadolin) juht. 

 

Leili Kaas (2015.aasta laureaat)

Kauaaegne kergejõustiklane, sporditegelane ja Raplamaa spordiajaloo talletaja.  

 Ehalill Halliste (2014.aasta laureaat)

 Vaibakunstnik, kes oma pärimusmotiividest,  loodusest, legendidest jms inspireeritud teoseid on  aastakümnete jooksul eksponeerinud ligi  seitsmekümnel personaalnäitusel  ja suurel hulgal    ühisnäitustel ning  saanud sellega osaks Eesti  kultuuriloost.

Kalle Hamburg (2013.aasta laureaat)

 Edukas põllumees, Eesti tunnustatuim        kartulikasvataja ja -aretaja.

Thea Paluoja (2012.aasta laureaat)

Kauaaegne noorte lauljate õpetaja. Rapla Laulustuudio looja ja juht ning koorijuht.

Robert Kasemägi (2011. aasta laureaat)

Kauaaegne muusik ja muusikapedagoog, Eesti metsasarvemängijate koolkonna rajaja.

Tõnis Tõnisson (2010. aasta laureaat)

Ajakirjanik ja kauaaegne maakonna ajalehe "Nädaline" peatoimetaja.

Gerd Kanter (2009. aasta laureaat)

Suurepäraste sportlike saavutuste eest. Kettaheite olümpiakuld Pekingi olümpiamängudel 2008.aastal.

Harri Koiduste (2008.aasta laureaat)

 

Mees, kelle maadlustreeneri töö on

tema põhitöö kõrvalt olnud

ühiskondlik missioon juba 47 aastat.

RaimoKivistik (2007.aasta laureaat)

 

Rapla kirikumuusika festivali initsiaator ning 15 aastat festivali eestvedaja ja projektijuht.

Ülo Flaur (2006.aasta laureaat)

Kauaaegne põllumees, kes oma tegevusega on suutnud sisendada usku Eesti põllumajanduse jätkusuutlikkusse.

Toomas Kivilo (2005.aasta laureaat)

 

Vibutreener ja vibulaskur Järvakandist, kellele treeneri töö on olnud  ühiskondlik missioon, mida ta on teinud oma põhitöö kõrvalt juba 1968. aastast.

Kalle Talviste (2004.aasta laureaat)

 

Eesti staashikaim (endine) maavanem, kelle tegevuse printsiipideks on olnud demokraatia ja koostöö kõiges ning kelle ametiaeg oli kantud maakonna mitmekülgse ja tasakaalustatud arengu ideest.

Maret Unga(2003.aasta laureaat)

 

Järvakandi Gümnaasiumi kunstiõpetuse õpetaja alates 1964.aastast, kes aktiivselt on läbi oma elu kunstiteadmisi jaganud paljudele õpilastele ja kolleegidele.

Ülo Vooglaid (2002.aasta laureaat)

 

Eesti hariduselu väsimatu edendaja, aktiivne ühiskonnategelane ja külavanem.

Valeri Nikitin(2001.aasta laureaat)

 

Kauaaegse silmapaistva sportliku tegevuse eest kreeka-rooma maadlejana.

Linda Raus(2000.aasta laureaat)

 

Kauaaegne silmapaistev rahvatantsujuht, näitejuht, lauluõpetaja ja orkestrijuht.

Oliver Puri (1999.aasta laureaat)

Elutöö - pikaajalise aktiivse spordiorganisaatori tegevuse eest Rapla maakonnas

Harri Jõgisalu (1998.aasta laureaat)

 

Elutöö eest lastekirjaniku pedagoogi ja koduloolasena.